“Yoğunum” diyerek oğlu Prens Harry ile görüşmemişti: Kral Charles David Beckham ile buluştu


Kraliyet Ailesi ve Prens Harry arasındaki gerilim devam ediyor görünüyor. Son olarak Kral Charles’ın, oğlunu program yoğunluğunu bahane edip görmemesi ama hemen arkasından David Beckham ile buluşması taraflar arasındaki gerginliği yeniden gündeme getirdi.

Kral, perşembe günü eski futbol yıldızı David Beckham ile bir araya geldi.

Oysa oğlu Harry, Invictus Games etkinliği için üç günlüğüne İngiltere’ye gelmiş ve bu esnada da babası ile görüşmeyi planladığında Kral’ın yoğun programı nedeniyle buluşamamışlardı.

Prens Harry, 2014 yılında kurulan eski askerlere yönelik spor müsabakası Invictus Games’in 10. yıl dönümü için İngiltere’ye geldi. Ancak Kraliyet Ailesi, Buckingham Sarayı bahçe partisinde Kral Charles’a katılması nedeniyle etkinliğe desteklerini göstermedi. Bu esnada taraflar birbirlerinden sadece iki kilometre uzaktaydılar.

Bu yılın başlarında Kral’a kanser teşhisi konulduktan sonra ikilinin görüşmesi bekleniyordu ama salı günü, Kral’ın başka öncelikleri olduğu için görüşmeleri mümkün olmadı.

Harry’nin resmi sözcüsü şunları söyledi: “Dük’ün bu hafta Birleşik Krallık’tayken babasıyla buluşup buluşmayacağına dair birçok soru ve devam eden spekülasyonlara yanıt olarak, bu ne yazık ki Majestelerinin dolu programı nedeniyle mümkün olmayacak. Dük elbette babasının diğer önceliklerini anlıyor ve onu yakında görmeyi umuyor.”

Basına yansıyan söylentilere göre ise hükümdar hâlâ görüşmediği oğlu ve Meghan Markle’dan neden oldukları drama için bir özür bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir