Hindistan’da sahte içkiden 36 kişi öldü: Şüpheliler gözaltında

Hindistan’ın güneyindeki Tamil Nadu eyaletinde sahte içki tüketen en az 36 kişi hayatını kaybetti, 60’dan fazla kişi hastanelerde tedavi altına alındı. Bir hükümet sözcüsü, konuya ilişkin bugün yaptığı açıklamada, kusma, karın ağrısı ve ishal şikayeti bulunan 100’den fazla kişinin dünden bu yana hastanelere başvurduğunu anlattı.

Reuters haber ajansının aktardığına göre, ilçe gümrük idari işler yöneticisi ve polis amiri de dahil olmak üzere en az 10 yetkili olayla bağlantılı olarak eyalet hükümeti tarafından görevden uzaklaştırıldı. Eyalet Başbakanı M.K. Stalin, sosyal medya platformu X (eski adıyla Twitter) hesabından yaptığı açıklamada, olaydan duyduğu üzüntüyü dile getirerek bu durumu engelleyemeyen yetkililer hakkında da işlem başlatıldığını söyledi.

DÖRT ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI, 200 LİTRE İÇKİYE EL KONULDU

Polis, 49 yaşındaki Govindaraj isimli bir şüpheliyi sahte içkiyi sattığı iddiasıyla gözaltına aldı. Eyalet hükümeti, metil alkolle hazırlanan 200 litre içkiye de el koydu. Daha sonra yapılan açıklamada, toplam dört şüphelinin gözaltında olduğu belirtildi.

ANI yayın kuruluşunun paylaştığı bir videoda, sağlık görevlilerinin hastaları ambulanslarla hastaneye taşıdığı görüldü. Bir diğer görüntüde ise çok sayıda kişi, Kallakurichi ilçesindeki morgun dışında beklerken kameralara yansıdı.

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir